Sürüm GeçmişiSürüm Geçmişi

Başlık

2015 yılı Türk Savunma Sanayii Ödül Töreni

Metin

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın Stratejik Planı’nda öne çıkarılan hedefler çerçevesinde Savunma Sanayi sektörünün yönlendirilmesi ve teşvik edilmesini teminen, sektörde yer alan firmalara ödüller verilmiştir. Ödüller 2 kategoride düzenlenmiştir.
 
“2015 Yılı Savunma Sanayii Ödülleri” olarak isimlendirilen ilk kategori, sektör firmalarımızın bilanço verileri ve performans bilgileri temel alınarak yapılan kapsamlı analiz sonuçları belirlenmiş olup; birincilik ödülünü OTOKAR A.Ş. ,ikincilik ödülünü TUSAŞ MOTOR SANAYİİ A.Ş. (TEI) ve üçüncülük ödülünü TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.(TAI) almıştır.
 
“2015 Yılı Savunma Sanayii Özel Ödülleri” başlığı altındaki ikinci kategoride ise ödüller, sektör firmalarının geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiği önemli teslimat, ihracat, teknolojik atılım ve özgün ürün geliştirme başarıları esas alınarak tespit edilmiş olup; Magnezyum Döküm Parça Geliştirilmesi projesi kapsamında ROKETSAN A.Ş.’ye ilk ürünlerin teslim edilmesi.” konusunda VİG METAL SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ., “Dördüncü Nesil Haberleşme Teknolojileri (ULAK) Projesi”  kapsamında; ASELSAN A.Ş., NETAŞ Telekomünikasyon A.Ş. ve ARGELA A.Ş. ve “Turbojet Motorların Geliştirilmesi Projesi” kapsamında KALE HAVACILIK SAN. A.Ş. ödüle hak kazanmıştır.
 
Kazanan adaylara ödülleri Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. İsmail DEMİR, Sanayileşme Daire Başkanımız Sayın Hüseyin AVŞAR, Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanımız Sayın Ata ŞENLİKCİ ve Alt Sistemler Daire Başkanımız Sayın Bilal AKTAŞ tarafından SASAD Genel Kurulu’nda düzenlenen törenle verilmiştir.

Süre Sonu

 
Onay Durumu Onaylandı
 

Ekler

Sürüm: 4.0
14.05.2015 09:42 tarihinde oluşturan: Ayça ÜNAL
Son olarak 14.05.2015 09:46 tarihinde değitiren: Ayça ÜNAL